Sokol Bozkov - SK Semily 1:1 (0:1)
Napsal uživatel Administrator
Středa, 29 Říjen 2014 20:42

Sobotní derby Bozkov - Semily přineslo dobrý fotbal, napětí, šance, zkrátka vše co takový zápas má mít. Ziskem bodu po remíze 1:1 pak byly částečně uspokojeny oba fanouškovské tábory.

Úvod utkání patřil Semilům a brankář Kanaval během pěti minut musel likvidovat tři velmi nebezpečné střely. Hosté byli hbitější a pohyblivější, domácí jedenáctka se nemohla dostat do tempa a častěji se bránila. Semily se ovšem přes pozornou obranu dostávaly do šancí těžko. Bozkov si přeci jen jednu velkou šanci vypracoval, ale domácí Nesvadba minul branku. Ve 36. minutě Hrmo našel křížným pasem Hurta, ten ještě obešel jednoho hráče a parádní střelou se trefil přesně - 0:1. To ale hrál Bozkov v deseti, protože z hřiště odkulhal zraněný špílmachr Makula. Na úvodní gól reagoval domácí tým zvýšenou aktivitou, ale do přestávky se už skóre nezměnilo.
Druhá půle začala obrovskou trojnásobnou šancí Bozkova. Nesvadbův parádní volej vyrazil Koudelka, následující roh posadil Červený na hlavu domácího kanonýra, který trefil břevno a dorážku Jíry vytěsnil mimo tyče ke vší smůle domácí Prousek! Tento moment Bozkov nakopl k dalšímu zlepšení, přesto mohl zvýšit Hurt, jeho střela jen těsně minula cíl. Bombu Jíry z přímého kopu vyrazil Koudelka opět na břevno! Borci v oranžovém jsou přeci jen odměněni, po levé straně unikl Kobrle a jeho centr skončil za zády bezmocného Koudelky díky nešťastné teči bránícího Rumlera - 1:1. Tři minuty nato vysunul Močkovský Červeného, ten byl faulován semilským Nesvadbou, následovala červená karta a přesilovka domácích.
Jenže hosté se ani v deseti nevzdávali a prezentovali se také pumelicí Bíny do břevna, od které se míč odrazil na čáru a Hrmovým přímým kopem těsně vedle. Bozkov nezůstával pozadu, Koudelka zázračně vyrazil další pokus Jíry a Libor Nesvadba pro změnu trefil další tyč! Největší možnou šanci měl Hrmo, když po faulu Liďáka na Ježka následovala v 80. minutě penalta, jenže Kanaval vytáhl famózní zákrok a střelu k tyči kryl. Závěrečná šance střídajícího bozkovského Astera mířila vedle, takže celé derby skončilo dělbou bodů.
„První půle byla z naší strany bojácná, zakřiknutá, soupeř byl pohyblivější a zaslouženě vedl. Nám pomohl úvod druhé půle, kdy jsme měli během minuty tři šance, sice jsme je nedali, ale náš výkon se tím zvedl. Druhý poločas se hrál výborný fotbal, ovlivnilo ho vyloučení a my zaslouženě vyrovnali. Mohli jsme i vyhrát, ale buď čaroval Koudelka a nebo jeho tyče a břevna. Nás zase zachránil Kanaval, když chytil penaltu. Proto bod beru a remízu před vynikající diváckou kulisou považuji za zaslouženou," konstatoval po utkání trenér Sokola Bozkov Milan Mayer.
„Výborný výkon ukázali oba gólmani, tedy Kanaval i Koudelka. Bojovalo se tvrdě, ale bez zákeřností, konečná remíza je asi spravedlivá," dodal asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

SK Semily: Koudelka - Hrmo, Hájek,J. Nesvadba, Kočí - Seifert (46. Vrchovský), Bína - Brett, Rumler (75. Špidlen), Hurt (75. Hartman) - Ježek.

Sokol Bozkov: Kanaval - Liďák, Jíra Marek, Jeník, Plátek - Močkovský (63. Aster), Prousek, Makula (37. Červený), Vanc, Kobrle - L. Nesvadba (79. Havel).

Fakta: Branky: Branky: 58. Kobrle - 36. V. Hurt. Rozhodčí: Šmída - Šilink, Pekař, ŽK: 2:0, ČK: 0:1 (61. J. Nesvadba). Diváků: 300.