SK Semily – FK Košťálov 2:1 (0:1)
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 01 Září 2014 08:13

Domácí tým nastoupil bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto byl před utkáním favoritem. Mladí nadějní hráči však v úvodu nestíhali. Nováček soutěže z Košťálova byl hlavně v první půli lepší a ujal se vedení. Ve 24. minutě ještě Janatův trestný kop skvěle Koudelka vyrazil, o chvíli později ale ve stejném souboji uspěl střelec. Semily se na hřišti hledaly a v úvodním poločase byly horší.

Po změně stran ale favorit zabral. Po přeskupení útočných řad nejprve zabušil na břevno. A když v 53. minutě na druhé straně vychytal nejprve sólo Cermana Koudelka, udeřilo z pokutového kopu. Hrmo se nedal rozhodit ani opakováním penalty, i podruhé se trefil přesně a srovnal. Za osm minut navíc kapitán Nesvadba pohlednou střelou skóre otočil. Košťálov chtěl skóre srovnat, jeho útočná snaha však ovoce nepřinesla. Naopak mohl být vděčný Průchovi, který ho při závěrečné snaze podržel při šancích Kysely, Špidlena a Hájka.

„Nastoupilo za nás šest hráčů s ročníkem narození od 1996 do 1998, pro mladé to byl velký výkonnostní skok. V první půli ale hrála špatně většina hráčů. Ve druhé jsme se zlepšili a začali si vytvářet šance. Byl to náš nejslabší výkon v sezoně. Výhra nás těší, i když hra v oslabené sestavě určitě nebyla nejlepší,“ řekl k zápasu trenér SK Semily Miroslav Procházka.

„V prvním poločase jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Pro nás to byl minimálně remízový zápas, s odstupem času naši porážku hodnotím jako ztrátu. Přitom jsme mohli mít klidně i tři body. Semily mě svým výkonem docela zklamaly. Nám zatím chybí gólový zabiják typu Zboroně,“ litoval po utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Fakta – branky: 54. Hrmo z pen., 62. Nesvadba – 26. Janata. Rozhodčí: Millner. ŽK: 5:3. Diváků: 320.
SK Semily: Koudelka – Hradecký (80. Špidlen), Hrmo, Nesvadba, Sládek (64. Seifert) – Hartman, Hájek – Vrchovský, Hurt, Kysela (86. Motejlek) – Ježek.
FK Košťálov: Průcha – Grafek, Poledník, Móro, Klazar, Jísl – Janata, Piry, Cerman (77. Šif), Otmar (45. Landiga) – Stehlík (66. Houžvička).

Aktualizováno Pondělí, 01 Září 2014 08:15